новембар 18, 2017, 08:37:30 поподнеПоследњи члан: Консултант

Аутор Тема: Олимпијада  (Прочитано 491 пута)

spartanka

• Administrator
  • Напредни члан
  • Поруке: 907
    • Погледај профил
Олимпијада
« послато: август 10, 2008, 09:10:21 пре подне »
Колаковић: нисмо имали довољно енергије

Танјуг

ПЕКИНГ

- Пораз одбојкашке репрезентације Србије против Русије на старту олимпијског турнира у Пекингу упозорење је пред наставак такмичења на којем имамо велике амбиције, оценио је селектор насег националног тима Игор Колаковић.
"После пвог сета већ је било јасно да немамо довољно енергије, посебно у контри. Једино чиме могу да будем задовољан је начин на који смо ушли у меч, све после тога биће предмет анализе и против Бразила морамо бити много ефикаснији", поручио је Колаковић после меча у којем је својим присуством подршку нашем тиму пружио и председник Србије Борис Тадић.
Капитен екипе Никола Грбић јасно је рекао да је руски тим данас би много бољи и заслужио победу.
"Надам се да ћемо ми нашу игру поправити и заиграти већ од наредног сусрета најбољу одбојку", оптимиста је искусни играч којем су ово четврте Игре у каријери.
Андрија Герић тврди да смо први сет одиграли добро, а да су се након тога високи руски играчи разиграли и наш тим није проналазио довољно добар начин да им се супротстави.
"Нема разлога за нервирање. Дуг је ово турнир, треба да сачувамо главу и сигурно ће уследити бољи наставак", нагласио је Герић, уз подршку Марка Самарџића који сматра да уколико "избегнемо еуфорију" на терену прича ће бити другачија у наставку Игара.
Да решење за Русе наш тим данас није никако могао да пронађе тврди и Бојан Јанић.
"Не смемо да изгубимо самопуздање, без обзира на овакав старт, већ да се што биље припремимо за следећу утакмицу. Важно је да смо показали вољу, знања имамо и сигурно следе бољи дани", рекао је Јанић, а комплименте за приказану врхунску одбојку Русима је упутио и Марко Подрашчанин.
Упоредивши данашњу са утакмицом одиграном против Русије пре две недеље у Бразилу, Иван Миљковић је нагласио да су противници играли много боље данас, уз оцену да је сервис био најслабија тачка наше екипе.
"Криво ми је што је прва утакмица протекла овако. Наравно да су ствари много другачије када стартујете подбедом, али пред нама су нове прилике и, надам се, победе", закључио је Миљковић.
Примајући честитке капитен руског тима Вадим Камуцки први меч и прву победу на олимпијском турниру означио је "веома важном" и најавио "наставак у истом ритму".
„Учини ми, Боже, чисто срце, и дух прав обнови у мени“ (Пс.51,10);

spartanka

• Administrator
  • Напредни члан
  • Поруке: 907
    • Погледај профил
Олимпијада
« Одговор #1 послато: август 10, 2008, 09:11:37 пре подне »
Све честитке браћи Русима на заслуженој победи! :x

Наши су се мало трудили,али нема везе.Биће боље.. :arrow:
„Учини ми, Боже, чисто срце, и дух прав обнови у мени“ (Пс.51,10);