новембар 18, 2017, 08:38:49 поподнеПоследњи члан: Консултант

Аутор Тема: Obilazak Kosova i Metohije  (Прочитано 3311 пута)

Нација

• Напредни члан
  • Поруке: 277
    • Погледај профил
    • http://zmajevodred.freeforums.org/index.php
Obilazak Kosova i Metohije
« послато: јануар 23, 2008, 11:13:30 пре подне »
Ову тему отварам са намером да се постављају обавештења у вези путовања, обиласка и сл. нашег прелепог Космета.
Ако имате неку вест у вези организованог обиласка манастира или шта год на Космету, молим вас да поставите како би могли да и други који имају жељу да виде нашу Свету земљу посете.
Срамно је да многи наши родитељи и други (данас људи) у средњим годинама нису никад видели Космета, а добро знамо шта нам треба како духовно тако и национално и историјско да значи. знамо д аје то због времена у ком смо живели.
Али зато можемо ми ДАНАС да покушамо да се организујемо и обавештавамо како би могли да СВИМ људима који желе да обиђу Космет то и остваримо.
Само тако ћемо још више дићи ниво националне и духовне свести, да не говорим о погледу на истинско стање Космета. А последица тога ће бити још већа жеља за борбу Космета и народа који живи доле!
Једно је читати преко медија а друго доживети Космет! омогућимо то...

spartanka

• Administrator
  • Напредни члан
  • Поруке: 907
    • Погледај профил
« Одговор #1 послато: јануар 24, 2008, 10:08:05 пре подне »
Свака част за тему!Прве информације које дођу до мене,биће прослеђене овде!
„Учини ми, Боже, чисто срце, и дух прав обнови у мени“ (Пс.51,10);

Haralampije

• Напредни члан
  • Поруке: 238
    • Погледај профил
« Одговор #2 послато: јануар 25, 2008, 03:05:53 пре подне »
Ja sam na jednom od foruma upravo saznao da postoji organizovani obilazak Gracanice, Velike Hoce, Zocista, Visokih Decana i Pecke Patrijarsije za Svetog Savu, s tim sto pise da je prijavljivanje bilo do 23. januara. Ova grupa polazi veceras u 21:30 h.
Imajuci u vidu da se ovakve organizovane posete srpskim svetinjama na KiM ne organizuju cesto, saljem obavestenje na koje sam naisao, kako bi zainteresovani mogli da se blagovremeno informisu o organizaciji sledeceg putovanja i eventualno prijave za njega, posto je navedena kontakt osoba i brojevi telefona.

Nije iskljuceno ni da se, kao stalni posetioci ovog foruma, dogovorimo da se zajedno prijavimo i odemo. Ako ima neki predlog u ovom smislu, pisite. : )

Цитат
СВЕТИ САВА

У ВИСОКИМ ДЕЧАНИМА

Петак, 25.01.2008. – Полазак аутобуса у 21:30 часова испред храма Светог Александра Невског (Цара Душана 63)

Субота, 26.01.2008. – Долазак у јутарњим сатима у Грачаницу. 06:30 часова – Света Литургија, полазак у Велику Хочу у 10:00 часова. Смештај код становника и посета црквама Св. Јована, Св. Стефана и Дечанске винице у Хочи. Ручак. Полазак за манастир Светих Врача у Зочишту у 16:00 часова. Бденије у 17:00 часова. Вечера и повратак за Велику Хочу. Ноћење.

Недеља, 27.01.2008. – у 06:15 часова полазак за манастир Високи Дечани. Света Литургија у 08:00 часова. У 12 часова полазак за Пећку Патријаршију. У 15:00 часова полазак за Београд. Долазак у Београд око 23:30 часа.

ЦЕНА ПУТОВАЊА: 3500 ДИНАРА

Пријављивање најкасније до среде 23.01.2008.

Детаљније информације на телефоне 064 502 36 12 и 011 3 285 258

Особа за контакт: госпођа Вукица Грујић

Haralampije

• Напредни члан
  • Поруке: 238
    • Погледај профил
« Одговор #3 послато: јануар 25, 2008, 03:13:07 пре подне »
Ево и линка ка галерији са огромним бројем фотографија са Космета, коју је поставио један учесника ранијих путовања
http://picasaweb.google.com/pravoslavnisrbin/KosovoIMetohija.

srbinpravoslavac

• Почетник
  • Поруке: 35
    • Погледај профил
« Одговор #4 послато: март 03, 2008, 03:02:45 пре подне »
Цитат: "Haralampije"
Ево и линка ка галерији са огромним бројем фотографија са Космета, коју је поставио један учесника ранијих путовања
http://picasaweb.google.com/pravoslavnisrbin/KosovoIMetohija.

Е људи па то су моје слике :arrow: нека се слободно шире имете моју дозволу а можете и ставити у галерију на почетак ако вам се нека свиди
а имате овде још....
http://picasaweb.google.com/slikekim
Света Литургија
у манастиру Грачаница

С благословом епископа Рашко-призренског г.Артемија

Петак, 21.03.2008. – Полазак аутобуса у 22,30 часoва испред храма Светог Александра Невског ( Цара Душана 63 )

Субота, 22.03.2008. – Долазак у јутарњим сатима у манастир Грачаницу  на Свету Литургију. Полазак за манастир Светих Архангела у 10,30 часова. Посета цркви Богородице Љевишке.  Наставак путовања за Ораховац 16,30 часова. Посета цркви Успења Пресвете Богородице. Смештај. Вечера. Ноћење.

Недеља, 23.03.2008. – у 06,45 часова, полазак за манастир Зочиште. Света Литургија у 08,00 часова. Ручак. У 12,00 часова полазак за Високе Дечане. Одлазак у Пећку Патријаршију у 14.30 часова.  Полазак за Београд у 16,30 часова.  Долазак у Београд у ноћним сатима.

Цена путовања 3500 динара
Пријављивање најкасније до понедељка, 17.03.2008. до 12 часова.
Detaqnije informacije na telefone:       064 502 36 12
                                     011 3 285 258
Osoba za kontakt: gospo|a Vukica Gruji

Rasa

• Напредни члан
  • Поруке: 160
    • Погледај профил
« Одговор #5 послато: мај 26, 2008, 04:00:24 поподне »
Видим имаш и слике са крштења Стефановог. Било је лепо.
Био сам присутан.
 :arrow:
Убићете ме, али не заборавите
да ћемо вас и мртви победити.

• Гост
« Одговор #6 послато: мај 30, 2008, 07:34:01 поподне »
A da li neko zna ko organizuje i kada, u toku leta i jeseni, posetu mestima sa srpskim zivljem Kosovu i Metohiji, po bilo kojoj osnovi?? :P

srbinpravoslavac

• Почетник
    • Погледај профил
« Одговор #7 послато: јун 10, 2008, 01:35:58 поподне »
Udruzenje prijatelja manastira Djuredjevi stupovi.Imas gore kontak Vukice pa se javi.Imace i sda za Vidovdan putovanje

• Гост
« Одговор #8 послато: септембар 09, 2008, 10:58:34 поподне »
Jesen je dosla, ali nemam informaciju da neko organizuje putovanje na Kosovo i Metohiju, a u cilju posete nasim sunarodnicima. A "Djurdjevi stupovi" ne organizuju vise putovanja(bar ne u narednih nekoliko meseci).Dakle, prikupite prave informacije da li neko organizuje odlazak na KiM, ako ne u toku ovog meseca(za Krstovdan), a ono  pocetkom narednog meseca za Miholjske zadusnice,ili u novembru za Mitrovdan, ili za
Svete Vrace (po cijim imenima nosi naziv crkva u manastiru  Zociste), ili za Arandjelovdan...
Pri odilasku nasih zemljaka, valjalo bi provesti najmanje dve noci sa njima, da i oni osete da nisu sami, a i mi, da osetimo svu teskocu njihovog skucenog zivota u kraju za koga stalno govorimo da je nas.
Ocekujem da nas podpunije obavestite u vezi gornjeg predloga.

kosovac

• Administrator
  • Напредни члан
  • Поруке: 1069
  • Срце Србије
    • Погледај профил
    • Косово и Метохија
« Одговор #9 послато: септембар 10, 2008, 11:25:01 поподне »
Обично се путовања на Косово и Метохију организују због великих празника и колико ја видим то организују исти људи. Они људи који једном дођу у неки манастир на Косову и Метохији онда се труде да то не буде једини пут.
Био сам на славу Св. Врача у Зочишту 14.07.2008. и забележио сам камером ...

ево линкова:  
http://www.youtube.com/watch?v=46n3pry_Vro

http://www.youtube.com/watch?v=qqWh6YuLOFg
"Ко не дође на бој на Косово - од руке му ништа не родило: ни у пољу бјелица пшеница, ни у брду винова лозица!".

srbinpravoslavac

• Почетник
    • Погледај профил
« Одговор #10 послато: септембар 29, 2008, 08:11:27 пре подне »
Цитат
Они људи који једном дођу у неки манастир на Косову и Метохији онда се труде да то не буде једини пут.

Као и да позову друге да пођу.Ја се трудим колико могу да мотивишем људе да нам се прикључе и могу рећи да је све више заинтересованих.Сада би требало да буде за Михољдан ако Бог да...

• Гост
« Одговор #11 послато: септембар 29, 2008, 06:30:44 поподне »
Da li imas tacnu informaciju o organizaciji obilaska manastira na KiM, i bilo bi od koristi da se blagovremeno obavestimo.!!!!?????

• Гост
« Одговор #12 послато: новембар 16, 2008, 07:31:10 поподне »
One koje zanima putovanja i poseta nasim sunarodnicima na Kosovu i Metohiji, mogu se informisati sa oglasne table ispred Vaznesenjske crkve (u Admirala G.), gde je planirano putovanje 22.11.08. i prisustvovanje na slavi manastira Visoki Decani.    
Tu  pise da se svi zainteresovani za taj odlazak, trebaju javiti na telefon:064/5023612.
(Mozda ce ova informacija nekome koristiti...).